Antyterroryści w Łomiankach. Spektakularna likwidacja agencji towarzyskiej [FOTO, WIDEO]

Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) przy wsparciu antyterrorystów zlikwidowało agencję towarzyską, rozbijając zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Zatrzymano sześć osób.
Fot. CBŚP. Trzy podejrzane osoby usłyszaly zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

W ostatni weekend policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili działania w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. W akcji, w której wzięli również udział policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymano sześć osób. Błyskawiczne działania funkcjonariuszy całkowicie zaskoczyły podejrzanych. Podczas prowadzonych czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar m.in. biżuterię oraz około 70 tys. zł.

agencja-towarzyska-lomianki

Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie tej grupy zajmowali się m.in. werbowaniem kobiet do świadczenia usług seksualnych w agencji towarzyskiej, czerpiąc z tego zyski. Wśród zatrzymanych jest Olena J., Piotr J. i Wiesław G., którym przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Z zebranego materiału wynika, że to właśnie te osoby organizowały „biznes”, wydawały polecenia innym, rozliczając ich z zadań i utargu. W kilkusetmetrowej willi „zatrudnione” były obok Polek, kobiety z państw tzw. bloku wschodniego. Miłośnicy takich nocnych rozrywek jednorazowo „za konsumpcję” płacili nawet po kilkanaście tysięcy złotych. Zyski prowadzących agencję sięgały setek tysięcy złotych miesięcznie.

agencja-towarzyska-lomianki-2

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z nierządu, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Dodatkowo 3 podejrzanym przedstawiono zarzut kierowania tą grupą. Zebrane w wyniku kilkumiesięcznej pracy dowody pozwoliły na tymczasowe aresztowanie przez sąd czterech podejrzanych.

agencja-towarzyska-lomianki-4

Jak informują mundurowi, śledztwo jest w początkowej fazie, ustalane są dokładnie szczegóły procederu, m.in. od kiedy agencja działała oraz kto współpracował z rozbitą grupą. Policjanci CBŚP ustalają także majątek należący faktycznie do podejrzanych, w celu pozbawienia ich mienia zgromadzonego w trakcie prowadzenia niezgodnej z prawem działalności.

Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji

Facebooktwitterredditpinterest