Mieszkasz w Żyrardowie? Potrzebne ci mieszkanie? Wkrótce ruszy nabór wniosków o przydział lokali komunalnych

Od 2 września do 31 grudnia będzie można składać wnioski o przydział mieszknia w budynku komunalnym, który powstaje przy ul. Waryńskiego 42 w Żyrardowie. Miasto dysponuje również lokalami przeznaczonych do remontu na koszt przyszłego najemcy.
Fot. UM Żyrardów. W budynku powstającym przy ul. Waryńskiego 42 zostaną oddane do użytku w sumie 22 lokale.

Zarządzeniem z 30 lipca prezydent Żyrardowa ogłosił zasady przyznawania mieszkań w budynku przy ul. Waryńskiego. O lokal mogą ubiegać się osoby, które posiadają umowę najmu mieszkania komunalnego, nie są zadłużone oraz zadeklarują zdanie obecnie wynajmowanego lokum. Ponadto wymagana jest jednorazowa wpłata kaucji w wysokości trzykrotności miesięcznego czynszu obliczonego według stawek obowiązujących w dniu podpisywania umowy najmu. W budynku powstającym przy ul. Waryńskiego 42 (etap II) zostaną oddane do użytku w sumie 22 lokale z wyodrębnioną łazienką, w tym osiem mieszkań składających się z jednego pokoju i kuchni oraz 14 mieszkań dwupokojowych z aneksem kuchennym. Pełna treść zarządzenia wraz z wnioskiem o przydział lokalu dostępna jest TUTAJ.

A to nie wszystko. Prezydent Żyrardowa wydał również zarządzenie w sprawie mieszkań przeznaczonych do remontu na koszt przyszłego najemcy. Są to dwa lokale, w budynku przy ul. Limanowskiego 20 i Mielczarskiego 9. Istnieje możliwość ich wynajmu na warunkach określonych w zarządzeniu. Mieszkania będzie można obejrzeć 29 sierpnia. – Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miasta przy Placu Jana Pawła II nr 1, pok. 24, nr tel. 46 858 15 80 – informują urzędnicy z żyrardowskiego ratusza. Pełna treść zarządzenia jest dostępna TUTAJ.

Facebooktwitterredditpinterest