Trwają poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka

Już od kilku dni trwaja poszukiwania zaginionego Piotra Woźniaka-Staraka. Warszawski biznesmen wypadł z łodzi motorowej na jeziorze Kisajno.
Fot. Pomorska Specjalistyczna Grupa Ratownicza. Wypadek miał miejsce na jeziorze Kisajno.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 sierpnia. Około godziny 2.00 w nocy na jeziorze Kisajno w pobliżu Giżycka, dwie osoby wypadły z łodzi motorowej. Jedna z nich – 27-letnia kobieta zdołała dopłynąć do brzegu, natomiast 39-letniego mężczyzny do tej pory nie odnaleziono. Do wypadku doszło najprawdopodobniej podczas wykonywania manewru skrętu w lewo.

Zaginiony mężczyzna to 39-letni biznesmen z Warszawy Piotr Woźniak-Starak. Kobieta, której udało się wydostać z wody, jest jego znajomą. Jak poinformował dziennik “Fakt”, to instruktorka żeglarstwa i kelnerka pracująca w mazurskich restauracjach.

W akcję poszukiwawczą Woźniaka-Staraka zaangażowani są policyjni wodniacy z Giżycka i Węgorzewa, ratownicy, strażacy. Działania trwają codzinnie od wczesnych godzin rannych do zmroku. Na razie bez efektu. We wtorek, 20 sierpnia Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wszczęła śledztwo z art. 177 par. 2 Kodeksu karnego – wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć.

Facebooktwitterredditpinterest