Pojechali! Trzy nowe stacje metra już otwarte [FOTO]

To historyczny dzień dla warszawskiej komunikacji. W niedzielę, 15 września, pociągi drugiej linii metra zaczęły kursować nowym odcinkiem, wybudowanym na Pradze-Północ i Targówku.
Fot. Facebook/Rafał Trzaskowski. Dzięki uruchomieniu nowych stacji, mieszkańcy Targówka i Pragi Północ zyskali dogodne połączenie komunikacyjne m.in. z centrum stolicy.

Pierwsze składy podziemnej kolei pojawiły się na stacjach Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka wczesnym popołudniem. Tego dnia przejazdy były bezpłatne. – Zgodnie z zapowiedziami niezwłocznie po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego uruchamiamy nowy odcinek warszawskiego metra. Pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać ze stacji Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka już w niedzielę po południu – mówił kilka dni temu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Uzyskanie pozwoleń na użytkowanie od służb wojewódzkich było elementem niezbędnym do uruchomienia wschodniego odcinka linii metra M2. W piątek, 13 września, dokumenty dotarły do stołecznego ratusza. Dzięki temu, od niedzieli pociągi mogą kursować już na pełnej trasie od ronda Daszyńskiego do Trockiej. Z okazji uruchomienia nowego odcinka metra przejazdy linią M2 w niedzielę były calkowicie bezpłatne.

Budowa wschodniego odcinka M2 od torów za stacją Dworzec Wileński do komory odstawczej za stacją Trocka zakończyła się 10 maja. Trwała blisko 38 miesięcy. Kwota kontraktu to 1 066 741 483,79 zł brutto. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

metro-targowek-5

metro-targowek-2

metro-targowek-3

metro-targowek-4

Źródło: ZTM Warszawa Foto: Facebook/Rafał Trzaskowski

Facebooktwitterredditpinterest