Przypominamy: już od 15 grudnia. Pociągi Intercity będą zatrzymywać się w Grodzisku Mazowieckim i Wołominie

Od 15 grudnia pociągi Intercity będą zatrzymywać się w Grodzisku Mazowieckim i Wołominie. Zdaniem przedstawicieli PKP, to niezwykle istotna zmiana i ułatwienie dla mieszkańców podwarszawskich miejscowości.
Fot. mat. promocyjne. PKP Intercity planuje także wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, uruchomienie pociągów z Łodzi na Lotnisko Chopina w Warszawie oraz rozszerzenie oferty międzynarodowej.

Mieszkańcy Wołomina od grudnia będą mogli skorzystać z sześciu par pociągów, które umożliwią dojazd do m.in. Krakowa, Szczecina, Białegostoku, Suwałk, Jeleniej Góry, Żywca, Wisły czy Zwardonia. W Grodzisku Mazowieckim postoje będą mieć dwie pary pociągów, którymi będzie można podróżować do Wrocławia czy Krakowa.

– Dołączenie Wołomina i Grodziska Mazowieckiego do siatki połączeń PKP Intercity to element stopniowego poprawiania dostępności komunikacyjnej – informuje Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A. Łącznie przewoźnik wprowadzi dodatkowe postoje na 28 stacjach, m.in. w Lubinie, Żaganiu, Żarach, Szczytnie czy Zgorzelcu. Jeszcze w rozkładzie jazdy 2014/2015 pociągi PKP Intercity zatrzymywały się w 296 miastach i miejscowościach. W każdym kolejnym rozkładzie ta liczba systematycznie rosła dochodząc do 382 obsługiwanych w tej chwili miast i miejscowości. W kolejnym rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2019/2020, przekroczona zostanie liczba 400 miast i miejscowości, w których będą zatrzymywać się pociągi PKP Intercity.

– Każdy roczny rozkład jazdy przygotowany jest z myślą o jak najszerszej grupie pasażerów, tak aby zapewnić coraz lepszą dostępność komunikacyjną mieszkańcom mniejszych miast
i miejscowości. Znaczące zwiększenie oferty połączeń dalekobieżnych, jakie proponuje PKP Intercity w kolejnych powiatach, to element walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Bardzo nas cieszy, że teraz także i mieszkańcy Wołomina oraz Grodziska Mazowieckiego mają dostęp do tej oferty – mówi wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Planowane odjazdy pociągów z Grodziska:
godz. 5:48 pociąg Panorama relacji Warszawa – Wrocław…
godz. 22:30 pociąg Warmia relacji Olsztyn – Kraków
godz. 23:24 pociąg Asnyk relacji Wrocław – Warszawa
godz. 23:45 pociąg Łokietek relacji Kraków – Warszawa

– PKP Intercity łączy całą Polskę. Systematycznie rozszerzamy zasięg naszych usług, zapewniając mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości komfortowe połączenia międzymiastowe naszymi pociągami – przekonuje Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

W rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2019/2020 PKP Intercity przewiduje także wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, uruchomienie pociągów z Łodzi na lotnisko Chopina w Warszawie oraz rozszerzenie oferty międzynarodowej.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Każdego dnia uruchamia ponad 380 pociągów oraz realizuje największy w historii spółki program inwestycyjny w tabor i zaplecza techniczne. W ramach strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” firma wyda około7 mld zł na wyższy komfort pasażerów. Kupi i zmodernizuje wagony, lokomotywy, składy zespolone oraz przebuduje stacje postojowe. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.

Facebooktwitterredditpinterest