Plac Jana Pawła II w nowej odsłonie

Na pl. Jana Pawła II w Żyrardowie rozpoczęły się prace mające na celu zagospodarowanie tego reprezentacyjnego miejsca w centrum miasta nowymi nasadzeniami i małą architekturą. Teren w nowej odsłonie będzie można podziwiać wiosną przyszłego roku.
Fot. UM Żyrardów. Prace porządkowe i przygotowawcze już trwają.

To jedno z wielu zadań aktualnie realizowanych w ramach projektu „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zieleni w mieście Żyrardowie”, na który udało się pozyskać ponad 13 mln zł dofinansowania ze środków zewnętrznych, co stanowi 85 proc. wartości projektu.

Aktualnie trwają prace porządkowe i przygotowawcze. Usuwane są stare krzewy, teren jest oczyszczany i przygotowywany pod zakładanie trawników oraz nowych nasadzeń. Założony zostanie trawnik z rolki, w którym posadzonych zostanie ponad 7,5 tys. krokusów. Pojawią się formowane cisy, różane rabaty, szałwie, grupy krzewów kaliny koralowej oraz nowe żywopłoty. Betonowe donice zostaną usunięte, a w ich miejscu pojawią się nowe drewniane, w których posadzone zostaną drzewa. Ponadto wymienione zostaną ławki oraz kosze na śmieci.

Źródło: UM Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest