Dwa wypadki w Żyrardowie i Mszczonowie. Nie żyje 47-letni motocyklista

We wtorek, 22 października, na terenie powiatu żyrardowskiego, doszło do dwóch groźnych wypadków. 76-letni rowerzysta został ranny, a 47-letni motocyklista zmarł krótko po przewiezieniu do szpitala.
Fot. KPP Żyrardów. W wyniku odniosionych obrażeń 47-letni motocyklista zmarł.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 13.00 na ul. 1 Maja (w okolicy ul. Sławińskiego) w Żyrardowie. 76-letni rowerzysta został potrącony przez forda. Zarówno 37-letni kierowca, jak i kierujący jednośladem, byli trzeźwi. 76-latek został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

wypadek-mszczonow-zyrardow-2

Do drugiego wypadku doszło w Mszczonowie, niestety 47-letni motocyklista zmarł. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem 25-latek skręcał w lewo z ul. Grójeckiej w ul. Wschodnią. Podczas tego manewru uderzył w niego jadący z przeciwnego kierunku motocyklista. W wyniku uderzenia samochód obrócił się wokół własnej osi. Niestety, motocyklisty nie udało się uratować. Dokładne przyczyny obu wypadków zostaną wyjaśnione przez żyrardowskich policjantów w trakcie postępowań.

– Tylko w tym miesiącu na drogach powiatu żyrardowskiego doszło do 67 kolizji i 11 wypadków. Śmierć na drogach poniosły trzy osoby, a 15 zostało rannych. Szczególnie teraz, gdy aura bywa zmienna, a zmierzch zapada wcześniej, zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi czy pośpiechu może doprowadzić do tragedii – apeluje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. asp. Agnieszka Ciereszko.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Dwa wypadki w Żyrardowie i Mszczonowie. Nie żyje 47-letni motocyklista