Napad, pobicie, kradzież, rzucanie w radiowóz kostką brukową… 36-letni żyrardowianin zatrzymany

Policjanci z komendy w Żyrardowie zatrzymali mężczyznę, który uszkodził radiowóz straży miejskiej. Oprócz tego odpowie jeszcze za dwa przestępstwa: usiłowanie rozboju oraz kradzież.
Fot. KPP Żyrardów. Krewki żyrardowianin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

36-latek został ujęty przez strażników miejskich zaraz po tym, jak kostką brukową uszkodził ich radiowóz. Został zatrzymany przez policjantów, jednak nie tylko z tego powodu. Kryminalni już wcześniej ustalili, że to on jest podejrzany o kradzież na targowisku miejskim w Żyrardowie, do której doszło na początku października. 36-latek podbiegł do kobiety i wyrwał jej z rąk portfel. Kolejnym przestępstwem za które odpowie zatrzymany, jest usiłowanie rozboju sprzed kilku dni. 36-latek wdarł się do mieszkania na terenie Żyrardowa i usiłował zabrać mężczyźnie pieniądze. Gdy mu się to nie udało, dotkliwie pobił swoją ofiarę i uciekł.

– Zatrzymany usłyszał łącznie trzy zarzuty: kradzieży, usiłowania rozboju oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu nawet do 18 lat pozbawienia wolności, ponieważ już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Żyrardowski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego – poinformowała rzeczniczka prasowan Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. asp. Agnieszka Ciereszko.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest