Śmiertelne potrącenie pieszego. Nie żyje 29-latek

Tragiczny wypadek drogowy w Morach. Mężczyzna na oznakowanym przejściu dla pieszych został potrącony przez kierowcę forda.
Fot. KPP Stare Babice. Do wypadku doszło na oświetlonym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

wypadek-mory-21-11-19

Wypadek miał miejsce w czwartek, 21 listopada, około godziny 22.00 na ul. Poznańskiej (droga krajowa nr 92) w Morach (gmina Ożarów Mazowiecki). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na oznakowanym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną doszło do potrącenia mężczyzny przez jadącego w kierunku Błonia kierowcę forda. Niestety pomimo podjętej natychmiastowo reanimacji, 29-letni pieszy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejscu przez kilka godzin trwały czynności procesowe. Oprócz służb ratunkowych obecny był prokurator oraz biegły w zakresie wypadków w ruchu drogowym. Prowadzone śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności tragedii.

– To już 11. w tym roku tak tragiczny wypadek na terenie powiatu warszawskiego zachodniego i 14. ofiara śmiertelna. Jednocześnie jest to czwarty pieszy, który poniósł śmierć w wyniku wypadku drogowego. W tym roku doszło ogółem do 15 wypadków z udziałem pieszego, w tym osiem miało miejsce na przejściu dla pieszych – alarmuje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu, o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów. – Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować! – ostrzegają.

Policjanci przypominają również o używaniu elementów odblaskowych przez pieszych. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest