I takich policjantów potrzebujemy! Brawurowy pościg rzeczniczki żyrardowskiej komendy za złodziejem

W piątkowe popołudnie, 22 listopada, rzeczniczka prasowa żyrardowskiej komendy st. asp. Agnieszka Ciereszko wybrała się na zakupy do jednego z marketów. Jej uwagę zwrócił uciekający mężczyzna. Mimo że policjantka była w czasie wolnym zareagowała, dzięki czemu 21-latek poniósł odpowiedzialność za swój czyn.
Fot. bip.zyrardow.pl. Agnieszka Ciereszko nie wahała się rzucić w pogoń za złodziejem.

Policjantka przed piątkową służbą postanowiła zrobić zakupy. Gdy wchodziła do jednego z marketów na terenie Żyrardowa, zauważyła biegnącego młodego mężczyznę i goniącego go ochroniarza. – Funkcjonariuszka nie wahała się, by zareagować, natychmiast ruszyła w pogoń za mężczyzną. Dogoniła uciekającego. Mimo że chłopak próbował się wyrwać, udało się go zatrzymać – informuje asp. sztab. Tomasz Adamczyk z żyrardowskiej komendy. Chwilę wcześniej pracownicy ochrony zauważyli na monitoringu, jak mężczyzna w sklepie bierze z półki towar i chowa pod kurtkę. Gdy zorientował się, że został „przyłapany”, rzucił się do ucieczki, ale nie spodziewał się, że na jego drodze stanie policjantka.

21-latek za dokonanie kradzieży został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a policjantka usłyszała podziękowania za pomoc od pracowników sklepu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest