Złapany z amfetaminą. “Znaczna ilość”

W ręce grodziskich kryminalnych wpadł 35-latek podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas kontroli mężczyzna miał przy sobie ponad 45 gramów amfetaminy.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. W trakcie kontroli 35-latka mundurowi znaleźli w jego torbie opakowanie z białym proszkiem.

Kryminalni z grodziskiej komendy uzyskali informację o osobie, która może związek z przestępczością narkotykową. Policjanci natychmiast ustalili miejsce pobytu podejrzanego. Gdy mężczyzna wysiadł z samochodu, funkcjonariusze skontrolowali go. W torbie, którą miał przy sobie, znaleźli opakowanie z białym proszkiem. – Właściciel podejrzanego przedmiotu został zatrzymany. Wykonane w komendzie badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to ponad 45 gramów amfetaminy – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp.sztab. Katarzyna Zych.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 35-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Popełnione przez niego przestępstwo jest zagrożone karą nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest