Catering dietetyczny dla rodziny – czy warto? [ART. SPONSOROWANY]

Catering dietetyczny cieszy się rosnącą popularnością. Najczęściej korzystają z niego pojedyncze osoby. Jednak i całe rodziny zaczynają korzystać z tego typu usług. Czy warto zatem przejść na catering dietetyczny całą rodziną?
Fot. mat. promocyjne. Klienci, którzy korzystają z cateringu dietetycznego, otrzymują zdrowe i pyszne posiłki prosto pod drzwi.

Catering dietetyczny dla rodziny – z czym się wiąże?

Catering dietetyczny to inaczej dieta pudełkowa. Klienci otrzymują całodzienny jadłospis pod swoje drzwi każdego ranka, przez wykupiony okres dostarczania posiłków. Posiłki są komponowane przez zawodowych i profesjonalnych dietetyków, z którymi można być cały czas w kontakcie. Catering dietetyczny opiera się w głównej mierze na gotowych jadłospisach, niemniej można po konsultacji z dietetykiem nanosić korekty. Firmy cateringowe oferują wiele rodzajów menu. Są nimi menu tradycyjne; eliminujące pewien rodzaj mięsa; wegetariańskie i wegańskie; dedykowane pod cele treningowe (schudnięcie lub nabranie masy mięśniowej) a także pozbawione laktozy lub glutenu. Wybór cateringu dietetycznego nie powinien sprawiać żadnego problemu zwłaszcza, że obecnie takie usługi dostępne są w każdym większym mieście. Podstawową jego zaletą jest oszczędność czasu, który byłby poświęcony na zakupy i przygotowywanie posiłków. Nie trzeba też zmywać naczyń, dostarczone posiłki można jeść wprost z pudełka. Zwłaszcza przy większej rodzinie daje to ogromną ulgę w codziennych obowiązkach. Oprócz tego, każdy rodzic wie, jak niekiedy frustrująca może okazać się wyprawa do sklepu, gdy dzieci są nie w humorze. Dzięki cateringowi dietetycznemu unika się przykrych incydentów na zakupach. Posiłki serwowane przez cateringi dietetyczne są też dobrze zbilansowane, zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze. A spożywanie zdrowych posiłków jest niezwykle ważne dla każdego, nieważne czy dziecka czy osoby dorosłej. Poza tym nie jest się skazanym na śmieciowe jedzenie, co szczególnie ważne jest w przypadku dzieci. Catering dietetyczny można szybko odgrzać zaraz po powrocie ze szkoły czy pracy.

Catering dietetyczny dla rodziny – możliwe trudności

Mimo, że catering dietetyczny ma swoje niewątpliwe zalety, korzystanie z niego może okazać się wcale nie tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Przed jego zamówieniem trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzeby i preferencje żywieniowe członków rodziny. Im liczniejsza rodzina, tym więcej możliwości. Wystarczy alergia lub różne przekonania co do diety wśród rodziców i dzieci, a korzystanie przynajmniej z niektórych firm cateringowych może okazać się niemożliwe. Nie wszystkie bowiem oferują odpowiedni wachlarz dostępnych planów żywieniowych. Również cele, w jakich przechodzi się na catering dietetyczny, najlepiej powinny być zbieżne u wszystkich członków rodziny. Gdy część z nich chce schudnąć, inna zaś odwrotnie, może to nastręczyć trudności ze znalezieniem odpowiedniej firmy cateringowej. Problemem może okazać się też cena. Im więcej osób w rodzinie, tym więcej posiłków trzeba zamówić, a to może znacząco nadwyrężyć domowy budżet.

Catering dietetyczny dla rodziny – zalety jej stosowania

Na pewno warto cateringu dietetycznego np. https://bedietcatering.pl/kontakt/ spróbować. Mimo trudności cała rodzina może mieć z niego korzyść. Już samo zaoszczędzenie czasu i urozmaicone posiłki (co dzień inne) są warte zastanowienia się nad skorzystaniem z cateringu dietetycznego. Owszem koszty mogą na pierwszy rzut oka niepokoić, niemniej wiele firm cateringowych oferuje upusty i promocje. Poza tym, rzadko kiedy rodzina liczy codzienne wydatki na zakupy spożywcze a dodać należy do tego koszty paliwa, jeśli jeździ się do sklepu samochodem, i koszty gazu lub prądu zużytego podczas gotowania. Mimo różnic w potrzebach żywieniowych, zamówienie odpowiedniego jadłospisu nie powinno nastręczać trudności, wiele firm cateringowych ma naprawdę bogatą ofertę gotowych diet, ale są one również na tyle elastyczne, że bez problemu można wprowadzić do nich odpowiednie zmiany i dostosować do potrzeb całej rodziny. Nie trzeba też od razu zamawiać cateringu dietetycznego na dłuższy okres, można też zamówić dzień próbny i sprawdzić smak i jakość posiłków w danej firmie cateringowej.

Facebooktwitterredditpinterest