Trzy pomysły na naukę angielskiego w Warszawie [ART. SPONSOROWANY]

Nauka języka angielskiego w Warszawie wydaje się zajęciem przyjemnym i bardzo prostym. Przecież mamy do wyboru tak wiele szkół językowych. Jeśli jednak nie chcemy korzystać z żądnej z nich, to przecież możemy uczyć się w domu lub z przyjaciółmi. Rozwiązań jest naprawdę wiele, oto trzy spośród nich.
Fot. pixabay. Lekcje języka angielskiego nie muszą odbywać się wyłącznie w szkołach stacjonarnych.

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Szkoła angielskiego Warszawa to jedno z częściej wpisywanych haseł w przeglądarkę internetową. Wybór szkół i lektorów jest naprawdę imponujący, i niekiedy możemy czuć się nawet przytłoczeni ilością tych rozwiązań. Dlatego warto szukać takiej szkoły języka angielskiego, która pozwoli nam na dokładne sprawdzenie, jakie oferuje nam ona zajęcia, w jaki sposób przeprowadzane są lekcje, ile trwają i jak wyglądają płatności za kurs. Jedną z takich uczelni jest szkoła angielskiego online, Tutlo. Nim rozpoczniemy lekcję, mamy możliwość przeprowadzenia testowego kursu z wybranym lektorem, z którym porozmawiamy na interesujący nas temat. W szkole tej lekcje trwają 20 minut. To optymalna długość, która pozwoli na przeprowadzanie krótkich konwersacji czy też powtórki zagadnień gramatycznych. Warto spróbować, bowiem dzięki temu, że zajęcia odbywają się online, możemy „bywać” na nich, siedząc w swoim wygodnym fotelu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://pl.tutlo.com/szkola-angielskiego-warszawa/.

Czytaj komiksy po angielsku

Dla wielu osób komiksy to głupie kolorowe obrazki, których czytanie jest stratą czasu. Nic bardziej mylnego. Komiksy nie tylko są częścią popkultury, ale również poruszają wiele tematów, zarówno błahych, jaki i bardzo poważnych. Komiksy napisane po angielsku mają jeszcze jedną zaletę. W związku z tym, że opowieści graficzne przekazują treść również obrazem, wykorzystywane są do nauki czytania przez nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego warto po nie sięgnąć, zwłaszcza po opowieści obrazkowe nagradzanych klasyków: Gaimana, Ennisa, Millera, Azzarella i innych. Gdzie zdobyć komiksy po angielsku? W Warszawie jest wiele księgarni, które prowadzą ich sprzedaż, a w jednej z największych sieci sklepów z mediami na literkę „E” możemy je zawsze spokojnie poczytać.

Graj w anglojęzyczne gry

Nawet dorośli czasem mogą zagrać w dobre gry planszowe, które dają masę frajdy, a przy okazji mogą pomóc w nauce języka angielskiego. Wiele świetnych tytułów nadal nie doczekało się polskich wersji, a nawet jeśli takowe są, to czasem warto sięgnąć po te oryginalne. Dlaczego? Ponieważ niektóre z nich właśnie w oryginale uczą nas zwrotów z mowy potocznej i tzw. języka ogólnego. Świetnym przykładem może być „Munchkin” (https://en.wikipedia.org/wiki/Munchkin_(card_game) Podstawą gry jest wszechobecny komizm słowny, który sprawia, że nie jest możliwe bezpośrednie przetłumaczenie jej na inne języki poza oryginalnym angielskim. Dlatego najlepiej zabrać się za tę karciankę, jeśli zależy nam na nauce przez zabawę. Gdzie w Warszawie umówić się na planszówki po angielsku? Warto przejrzeć oferty sklepów z grami, które mają swoje własne turnieje, ale nie można też zapominać o domach kultury, gdzie często organizowane są spotkania pasjonatów gier.

Jak inaczej uczyć się angielskiego w Warszawie?

Powyższe trzy przykłady pokazują, że lekcje angielskiego nie muszą odbywać się w szkołach stacjonarnych, że można uczyć się podczas gier i zabaw, a także podczas lektury komiksów, które są niesłusznie tak krytycznie oceniane. Warszawa daje nam szereg możliwości, które pozwalają zetknąć się nam z językiem pisanym, czytanym i mówionym. Wspomniane sposoby nauki to też świetna okazja na nawiązywanie nowych znajomości. Warto spróbować.

Facebooktwitterredditpinterest