Dwa pożary w Pruszkowie. Jedna osoba nie żyje, dwie są bez dachu nad głową

Jedna ofiara śmiertelna i zniszczone mieszkanie – to skutki dwóch pożarów, do których w ciągu dwóch dni doszło w Pruszkowie. Ogień wybuchł w budynkach przy ul. Komorowskiej i Edwarda.
Fot. ilustracyjne/strazosowka.cba.pl. Okoliczności tragicznego pożaru przy ul. Edwarda ma wyjaśnić prokuratorskie śledztwo.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło we wtorek, 3 grudnia. Około godziny 20.00 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze mieszkania przy ul. Komorowskiej 13. – Na parterze kamienicy doszło do pożaru, najprawdopodobniej wskutek rozszczelnienia lub niewłaściwej obsługi butli z gazem – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie st. kpt. Karol Kroć. Strażacy wynieśli butle na zewnątrz. Na szczęście nie doszło do rozproszenia ognia na całą kamienicę, nikt nie został ranny. Poszkodowane zostały natomiast dwie osoby, którymi zaopiekowała się rodzina. W ich mieszkaniu trzeba będzie przeprowadzić gruntowny remont. Na miejsce przybyły dwa zastępy strażaków z pruszkowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, pogotowie ratunkowe, policja i straż miejska.

Dużo poważniejszy w skutkach pożar miał miejsce w czwartek, 5 grudnia, w budynku przy ul. Edwarda 2. Wybuchł po godzinie 18.00, w mieszkaniu o powierzchni około 30 mkw. Mieszkała w nim samotna, starsza kobieta. Gdy na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, była nieprzytomna. Kobietę wyniesiono na zewnątrz i przeprowadzono resuscytację. Niestety, bezskutecznie. Starsza pani zmarła. Pozostałych mieszkańców bloku ewakuowano, jedna osoba zatruła się dymem, pomocy udzielili jej ratownicy medyczni. Na miejscu interweniowały cztery zastepy strażaków – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i OSP Nowa Wieś, a także pogotowie ratunkowe, policja, pogotowie gazowe i energetyczne. W sprawie będzie prowadzone postępowanie przez prokuraturę.

Facebooktwitterredditpinterest