27-latka okradła pracodawczynię

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież ponad 4 tys. zł. 27-latka zabrała pieniądze ze sklepu, w którym pracowała kilka dni.
Fot. Fot. Alexas_Fotos/pixabay.com. Nieuczciwa pracownica ukradła ze sklepowej kasy w sumie 4 tys. zł.

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 27-latkę, która ukradła pieniądzy z kasy. Jak ustalili mundurowi, kobieta pracowała na okres próbny w jednym z pruszkowskich sklepów. Kilka dni temu zatelefonowała do pracodawczyni i powiedziała, że nie przyjdzie do pracy. Szefowa sprawdziła monitoring, który jasno wyjaśnił powody nieobecności pracownicy.

– Jeszcze przed otwarciem, 27-latka weszła do sklepu i wyjęła z kasy pieniądze, po czym zamknęła sklep i udała się do domu – wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie podkom. Karolina Kańka.

Kobieta została zatrzymana. Dalsze czynności wykazały, że podobnej kradzieży dokonała kilka dni wcześniej. Łącznie z kasy sklepu zginęło ponad 4 tys. zł. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił dochodzeniowcom na przestawienie 27-latce dwóch zarzutów kradzieży. Podejrzana przyznała się do popełnionych przestępstw. Za kradzież Kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwitterredditpinterest