Dramat w Milanówku. Znany artysta oblał się łatwopalną substancją i podpalił

Znany w Milanówku artysta Dariusz Biernacki dokonał samospalenia. Nie udało się go uratować.
Fot. ilustracyjne. Ronald Plett/pixabay.com..Płonącemu mężczyźnie próbowali pomóc przechodnie oraz służby, niestety nie udało się go uratować.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek, 10 stycznia. Po godzinie 18.00, na ul. Nowowiejskiej w Milanówku (tuż obok supermarketu Tesco) 52-letni mężczyzna oblał się łatwopalną substancją i podpalił. Przypadkowi przechodnie próbowali mu pomóc, jednak niewiele mogli zrobić. Mężczyzna zmarł. Na miejsce przybyły służby ratunkowe: pogotowie, straż pożarna, policja oraz prokurator, który będzie wyjaśniał szczegółowe przyczyny i okoliczności tej tragedii. Wszystko wskazuje na to, że był to desperacki akt samobójczy.

Zmarły mężczyzna to znany w Milanówku artysta-śpiewak Dariusz Biernacki. Mężczyzna ukończył Akademię Muzyczną, koncertował w wielu krajach m.in. w Austrii, Danii, Rosji, Japonii, Chinach i Izraelu. Występował również w Milanówku, gdzie mieszkał. Koncertował podczas lokalnych uroczystości, był także organizatorem wielu projektów kulturalnych w mieście-ogrodzie. Prowadził studium wokalne, klub modelek oraz zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży. W 2007 roku artysta otrzymał nagrodę Milanowski Liść Dębu – za szczególnie aktywną działalność na rzecz upowszechnienia kultury i sztuki w Milanówku.

Facebooktwitterredditpinterest