Dwa pożary w powiecie warszawskim zachodnim. W Błoniu spłonął lokal gastronomiczny, a w Hornówku dom jednorodzinny [FOTO]

Wiele pracy w ciągu ostatnich kilku dni mieli strażacy z powiatu warszawskiego zachodniego. Musieli gasić pożary m.in. w Błoniu i w Hornówku.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Błonie. W lokalu gastronomicznym przy ul. Powstańców spłonęły dwa pomieszczenia.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w poniedziałek, 13 stycznia. O godzinie 9.30 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze jednorodzinnego domu o konstrukcji szkieletowej (tzw. kanadyjczyk) w miejscowości Hornówek (gmina Izabelin) przy ul. Pietkiewicza. Na miejsce zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej – z Warszawy, Izabelina, Błonia i Lasek. Przybyli również policjanci oraz pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe. Niestety, ogień strawił większą część budynku. Właściciele stracili dobytek o wartości około 260 tys. zł. Przyczyna wybuchu ognia nie jest znana, na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Działania strażaków trwały do godziny 11.55.

pozar-blonie-hornowek-6

pozar-blonie-hornowek-7

pozar-blonie-hornowek-8

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Laskach

Drugi pożar wybuchł we wtorek, 14 stycznia, po godzinie 19.00 w lokalu gastronomicznym przy ul. Powstańców w Błoniu. Spaliły się dwa pomieszczenia o łącznej powierzchni około 50 mkw. Na miejscu interweniowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Błoniu (w sumie 14 osób). Trzeba było wezwać również pogotowie ratunkowe, ponieważ właścicielka lokalu zasłabła. Działania służb trwały do godziny 20.30. Jak poinformował nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu st. kpt. Kazimierz Jaworski, przyczyna wybuchu pożaru jest badana przez policję.

pozar-blonie-hornowek-2

pozar-blonie-hornowek-3

pozar-blonie-hornowek-4

pozar-blonie-hornowek-5

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Błoniu

Facebooktwitterredditpinterest