Mieszkańcy i władze Milanówka żegnają tragicznie zmarłego Dariusza Biernackiego

– Był niezwykle ciepłym, pomocnym i wrażliwym człowiekiem – podkreślają mieszkańcy Milanówka, którzy znali działacza społecznego i kulturalnego Dariusza Biernackiego. Mężczyzna zmarł 10 stycznia.
Fot. UM Milanówek/dariuszbiernacki.pl/galeria.html. Artysta miał 52 lata.

Przypomnijmy, że dramat rozegrał się w piątek, 10 stycznia, po godzinie 18.00, na prywatnej posesji w Milanówku przy ul. Nowowiejskiej 3. To właśnie wtedy 52-letni artysta-śpiewak Dariusz Biernacki podjął dramatyczną decyzję o dokonaniu samospalenia. Na pomoc było za późno, mężczyzna zginął.

Mieszkańcy Milanówka i okolic są wstrząśnieci tragedią. Na oficjalnej stronie miasta opublikowano pożegnanie Dariusza Biernackiego. – Od chwili swojego zamieszkania w naszym mieście włączył się w działalność na polu upowszechnienia kultury i sztuki współpracując z Milanowskim Centrum Kultury oraz angażując się w działalność społeczną. Był prezesem Milanowskiego Towarzystwa Letniczego oraz członkiem stowarzyszenia T-Art, gdzie spełniał się w roli aktora. Prowadził zespół wokalny Capella Milanoviensis specjalizujący się w muzyce religijnej oraz warsztaty wokalne z milanowską młodzieżą – napisał w pożegnaniu artysty burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski. Włodarz podkreślił, że Dariusz Biernacki „kształtował razem z nami kulturę Milanówka”.

Przypomnijmy, że Dariusz Biernacki ukończył Akademię Muzyczną, koncertował w wielu krajach m.in. w Austrii, Danii, Rosji, Japonii, Chinach i Izraelu. W Milanówku występował podczas lokalnych uroczystości, był także organizatorem wielu projektów kulturalnych w mieście-ogrodzie. Prowadził studium wokalne, klub modelek oraz zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży. W 2007 roku artysta otrzymał nagrodę Milanowski Liść Dębu – za szczególnie aktywną działalność na rzecz upowszechnienia kultury i sztuki w Milanówku.

– Darku dziękujemy Tobie za wszystko co zrobiłeś dla nas. Dziękujemy za Twoje wielkie serce, za Twoje zaangażowanie w rozwój naszego miasta. Zawsze byłeś z nami i choć odszedłeś z tego świata zostaniesz na zawsze w naszych sercach i naszej pamięci. Zawsze mogliśmy liczyć na Ciebie, zawsze pięknie nam śpiewałeś. Teraz my mieszkańcy łącząc się z Tobą śpiewamy Tobie najpiękniejszą pieśń. Darku do zobaczenia – pożegnał artystę burmistrz Remiszewski.

Słowa żalu i współczucia wyrażają również mieszkańcy Milanówka na lokalnych forach internetowych. Byli uczniowie, przyjaciele, współpracownicy zgodnie podkreślają, że Dariusz Biernacki był niezwykle ciepłym, serdecznym człowiekiem, na którego wsparcie zawsze można było liczyć.

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim wszczęła śledztwo w sprawie tragicznej śmierci artysty.

Facebooktwitterredditpinterest