Policjanci pomogli pijanej 43-latce siedzącej w przydrożnym rowie. Kobieta ich zwyzywała

Policjanci ze Starych Babicach zatrzymali mieszkankę gminy, której chcieli udzielić pomocy, gdy siedziała w przydrożnym rowie. Kobieta zwracała się jednak do nich agresywnie i wulgarnie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Fot. KPP Stare Babice. Niewdzięczna kobieta usłyszała zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych.

Tuż przed godziną 19.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach przeprowadzali interwencję z nietrzeźwą mieszkanką gminy, którą zastali siedzącą w przydrożnym rowie. Kobieta była pod wpływem alkoholu, badanie wykazało, że miała w organizmie trzy promile. Funkcjonariusze pomagali jej podnieść się, ona jednak zaczęła zachowywać się agresywnie, obrażała i wulgarnymi słowami znieważała funkcjonariuszy.

– Mieszkanka starobabickiej gminy została zatrzymana przez policjantów. Usłyszała już zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie 43-latki zadecyduje sąd – poinformowała asp. Marta Dymek z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest