Jest przetarg na budowę obwodnicy Grodziska Mazowieckiego! [MAPA]

To historyczna chwila nie tylko dla kierowców z Grodziska, ale również dużej części naszego regionu. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg dotyczący budowy zachodniej obwodnicy miasta.
Fot. ilustracyjne. michalkrk/pixabay.com. Obwodnica ma wyeliminować ruch aut z centrum Grodziska.

Zachodnia obwodnica Grodziska Mazowieckiego to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w naszym regionie. Jej budowa wyeliminuje ruch tranzytowy z miasta, ograniczy negatywny wpływ na środowisko, poprawi komfort życia mieszkańców i zwiększy bezpieczeństwo podróżowania. Przetarg na realizację inwestycji Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) oglosił w piątek, 17 stycznia.

Na oficjalnej stronie miasta opublikowano komunikat burmistrza Grodziska Grzegorza Benedykcińskiego w tej sprawie:

„(…) Jestem niezmiernie szczęśliwy, że nasze kilkunastoletnie starania, zaangażowanie i wytrwała praca zostały uwieńczone sukcesem. Dzięki tej obwodnicy polepszą się nie tylko warunki życia mieszkańców, ale przede wszystkim poprawi się bezpieczeństwo. Szczególnie dziękuję pracownikom Urzędu Miejskiego, którzy byli zaangażowani w uzyskaniu dokumentów niezbędnych do realizacji tej inwestycji. Podziękowania należą się również sołtysom oraz prezesom firm, działających na terenie naszej gmin. Dziękuję pracownikom Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz pracownikom Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie. Wasze zaangażowanie było bezcenne i dzięki niemu dzisiaj możemy cieszyć się wspólnym sukcesem. Serdecznie pozdrawiam, Grzegorz Benedykciński Burmistrz Grodziska Mazowieckiego”.

Obwodnica o długości 7,4 km będzie przebiegała na obszarze Grodziska Mazowieckiego, Natolina, Chlebni, Chrzanowa Dużego, Wólki Grodziskiej, Kozer, Kozerek i Kałęczyna. Projekt zakłada budowę m.in.: dróg poprzecznych i skrzyżowań, mostu i wiaduktów oraz budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej. Szacowany koszt inwestycji to nieco ponad 298,1 mln zł. 80 proc. tej kwoty będzie stanowić dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Ooperacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Droga ma być gotowa w 2022 roku.

obwodnica-grodzisk-przetarg-2

Fot. UM Grodzisk Mazowiecki

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Jest przetarg na budowę obwodnicy Grodziska Mazowieckiego! [MAPA]