13-letni chłopiec popełnił samobójstwo. Strzelił sobie w głowę z broni

Był towarzyski, wysportowany, nie sprawiał problemów wychowawczych – taką opinię miał 13-letni uczeń, który kilka dni temu zdecydował się na dramatyczny krok. Chłopak najprawdopodobniej popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę.
Fot. ilustracyjne. _Lewiz/pixabay.com. Uczniowie ze szkoły, do której uczęszczał chłopiec, zostali objeci pomocą psychologiczną.

Do zdarzenia doszło w piątek, 21 lutego. 13-letni uczeń Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach został znaleziony martwy. O zdarzeniu natychmiast poinformowano policję. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec zginął samobójczą śmiercią od strzału w głowę z broni krótkiej z bliskiej odległości. Zostawił list pożegnalny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że broń należała do ojca nastolatka, a sam chłopiec pasjonował się militariami.

Śledztwo w sprawie tragicznej śmierci 13-latka prowadzi prokuratura. Zostało ono wszczęte w kierunku art. 151 Kodeksu karnego: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Sekcja zwłok nastolatka ma odbyć się w najbliższy wtorek, 25 lutego w Łodzi.

Jak poinformował serwis eglos.pl, chłopiec był uczniem siódmej klasy, nie sprawiał kłopotów wychowawczych, był sympatyczny i towarzyski. Wstrząśnięta całą sytuacją jest społeczność Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach. Uczniowie zostali objęci pomocą psychologiczną, a w samej placówce ma zostać przeprowadzona kontrola Kuratorium Oświaty.

Facebooktwitterredditpinterest