Bazar Różyckiego zyska nowe oblicze [WIZUALIZACJE]

Nowe pawilony handlowe, zielony skwerek i plac zabaw. Właśnie rozpoczęły się prace modernizacyjne na części miejskiej targowiska. Potrwają do końca roku.
Fot. Adrian Grycuk/wikipedia.org. Modernizacja bazaru Różyckiego jest wpisana do Programu Rewitalizacji Pragi.

– Modernizacja bazaru Różyckiego jest wpisana do Programu Rewitalizacji Pragi. To jeden ze strategicznych celów miasta – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy. Prace będą realizowane w dwóch etapach, tak aby handel mógł być prowadzony bez utrudnień. Pierwszy etap obejmie większą część działki miejskiej, znajdującą się za Muzeum Pragi. Na czas prac budowlanych kupcy zostali przeniesieni na tymczasowe targowisko – do budek znajdujących się bliżej ul. Brzeskiej – ten teren przejdzie modernizację w następnej kolejności. W ramach drugiego etapu powstanie m.in. zielony skwerek i plac zabaw z piaskownicą, huśtawką i linearium. Na zmodernizowanej części znajdą się 44 pawilony handlowe oraz ogólnodostępna toaleta. Wszystkie prace powinny zakończyć się w grudniu. Całkowity koszt inwestycji to 5,8 mln zł.

bazar-rozyckiego-modernizacja-2

– To kolejne zmiany w tym rejonie. W sąsiedztwie z powodzeniem działają Muzeum Pragi oraz Centrum Kreatywności Targowa, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i przedsiębiorców. Teraz powstaje nowoczesne miejsce targowe. Na tym nie koniec zmian. Razem z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym rozpoczęliśmy prace nad projektem zagospodarowania dla całego kwartału ulic: Targowa-Ząbkowska-Brzeska-Kijowska – powiedział prezydent Trzaskowski.

bazar-rozyckiego-modernizacja-3

Opracowanie posłuży do przygotowania postępowania na wybór partnera prywatnego, który pomoże w realizacji tak dużej inwestycji. W tym projekcie najważniejsze będą: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez budowę drogi, która zapewni możliwość wjazdu straży pożarnej oraz poprawa jakości życia okolicznych mieszkańców – remonty kamienic, części wspólnych i przestrzeni publicznej. Otwarcie bazaru Różyckiego we wspomnianym kwartale ulic zapewni mieszkańcom dostęp do codziennych usług.

bazar-rozyckiego-modernizacja

Źródło: um.warszawa.pl.

Facebooktwitterredditpinterest