Błonie: 25-latek włamał się do jednego z domów, policjantów przywitał z bronią w dłoni

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Błonie, który włamał się do jednego z domów. Mężczyzna wybił okno w drzwiach tarasowych i w ten sposób dostał się do środka. Interweniujących funkcjonariuszy przywitał wycelowaną w ich kierunku bronią.
Fot. ilustracyjne. Brett_Hondow/pixabay.com. Włamywacz wyszedł do interweniujących funkcjonariuszy z wycelowaną w ich kierunku bronią.

Dochodziła godzina 15.00, gdy dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów. Policjanci pojechali na miejsce. Okazało się, że sprawca dostał się do domu po tym, jak wybił szybę w drzwiach tarasowych. Do interweniujących funkcjonariuszy wyszedł z wycelowaną w ich kierunku bronią. Jak się później okazało, była to atrapa.

– Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnej celi. Mieszkaniec gminy Błonie usłyszał już zarzut. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem – poinformowała asp. Marta Dymek z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest