Dramatyczny wypadek w Żyrardowie. Potrącona matka z dwójką dzieci

Dwoje dzieci oraz ich matka ucierpieli w wypadku, do którego doszło na ul. 1 Maja w Żyrardowie. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali.
Fot. wikipedia.org. Na miejscu wypadku interweniowały dwa helikoptery LPR.

Do wypadku doszło w niedzielę, 2 lutego, około godziny 11.00 na ul. 1 Maja, przy skrzyżowaniu z ul. Sławińskiego w Żyrardowie. Na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej zostało potrąconych dwoje dzieci (w wieku 3 i 10 lat) oraz ich matka. Na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe: dwa zastępy straży pożarnej, policja, zespół ratownictwa medycznego oraz dwa helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan zdrowia dzieci określany jest jako ciężki, reanimacja jednego z nich trwała kilkadziesiąt minut.

Cała poszkodowana rodzina została przetransportowana do szpitali. Jedno z dzieci trafiło do lecznicy przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, drugie – do Centrum Zdrowia Dziecka. Nic nie stało się natomiast kierowcy auta osobowego, który potrącił rodzinę. To 74-letni mężczyzna, w chwili wypadku był trzeźwy. Jak informuje serwis RMF FM, jedno z dzieci poruszało się prawdopodobnie na rowerze, a drugie na hulajnodze. Na czas akcji raunkowej kierowcy poruszający się ul. 1 Maja musieli liczyć się z utrudnieniami. Trwały one około dwóch godzin.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie zdarzenie na ul. 1 Maja w Żyrardowie. W maju ubiegłego roku na tej drodze została potrącona babcia z wnuczkiem, a w październiku – rowerzysta. Doszło tu również do zderzenia dwóch aut, w którym ucierpiały trzy osoby w tym roczne dziecko. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Facebooktwitterredditpinterest