Nieletnie rodzeństwo przyłapane na kradzieży. Chcieli wynieść ze sklepu kosmetyki za 3 tys. zł!

W ręce grodziskich policjantów wpadł 14-latek i 16-latka, którzy chwilę wcześniej dokonali kradzieży. Rodzeństwo zabrało z półek towar o wartości ponad 3 tys. zł.
Fot. ilustracyjne/pixabay.com. 14-latek zabrał produkty ze sklepu, a 16-latka spakowała je do swojej torby.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów. Na miejscu zastali pracownika ochrony i kierownika sklepu kosmetycznego, gdzie chwilę wcześniej doszło do kradzieży. Wskazali oni mundurowym młodych ludzi, którzy wynieśli towar poza linię kas. Z relacji zawiadamiających wynikało, że 14-latek zabrał produkty ze sklepu, a 16-latka spakowała je do swojej torby. Kosmetyki, których wartość została określona na ponad 3 tys. zł, szybko wróciły na sklepowe półki.

– Nieletnie rodzeństwo trafiło do grodziskiej komendy, skąd po wykonanych czynnościach, zostało odebrane przez opiekuna. Materiały dotyczące kradzieży zostaną przekazane przez policjantów do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie decyzję o zastosowaniu środków wobec 14-latka i 16-latki za popełniony czyn karalny – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp.sztab. Katarzyna Zych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest