Pozamieniał w sklepie kody kreskowe na produktach, teraz ma kłopoty

Policjanci z Łomianek zatrzymali w sklepie jednego z klientów. Mężczyzna pozamieniał kody kreskowe na artykułach spożywczych, naklejając na nie etykiety z tańszych produktów.
Fot. ilustracyjne. ccipeggy/pixabay.com. Kradzieże i oszustwa to prawdziwa zmora właścicieli sklepów.

Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu przez ochronę sklepu mężczyzny na próbie oszustwa. Na miejsce udali się policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali pracowników sklepu i 44-letniego klienta. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna pozamieniał kody kreskowe na artykułach spożywczych, naklejając na nie etykiety z tańszych produktów. Następnie udał się do kasy, gdzie „w promocyjnej cenie” nabył drogi towar. Za produkty warte około 770 zł, zapłacił niewiele ponad 22 zł. W ten sposób klient chciał zaoszczędzić blisko 750 zł.

– Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia, a następnie przedstawili mu zarzut oszustwa. 44-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest