Psychicznie znęcał się nad żoną

Policjanci z Błonia zostali wezwani na interwencję. Tą zakończyli zatrzymaniem mieszkańca gminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się nad żoną.
Fot. ilustracyjne. ninocare/pixabay.com. Prokurator zakazał mężczyźnie zbliżania się do pokrzywdzonej.

Dochodziła godzina 15.00, gdy dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie interwencji domowej. Według informacji mąż miał znęcać się psychicznie nad swoją żoną. Mundurowi zakończyli interwencję osadzeniem 51-letniego mężczyzny w policyjnej celi. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Do czasu jego wytrzeźwienia policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się psychicznego nad żoną.

– Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego dozoru policji oraz nakazał opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną i zakazał zbliżania się do niej. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności – poinformowała asp. Marta Dymek z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach.

Policjanci przypominają, że z punktu widzenia prawa przemoc w rodzinie to przestępstwo. Stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 Kodeksu karnego:

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 1a. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 lub 1a połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 – 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Psychicznie znęcał się nad żoną