Dwa śmiertelnie wypadki z udziałem motocyklistów. Kierowca tira pod wpływem alkoholu [FOTO]

W naszym regionie doszło do dwóch tragicznych wypadków. Pierwszy z nich miał miejsce w Słabomierzu koło Radziejowic, a drugi w Paprotni (powiat sochaczewski).
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Mszczonowie. Zderzenie w Słabomierzu było tak silne, że doszło do pożaru busa i motocykla.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w poniedziałek, 16 marca, tuż po godzinie 18.00. Dyżurny żyrardowskiej komendy policji otrzymał informację o wypadku na drodze krajowej nr 50 w Słabomierzu (gmina Radziejowice). Doszło tam do zderzenia motocykla z busem a następnie z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że motocyklista, pomimo nakazu jazdy w prawo, wyjeżdżając ze stacji paliw skręcił w lewą stronę wprost pod nadjeżdżającego busa, którym podróżowało dziewięć osób, a następnie uderzył w bmw. Zderzenie było tak silne, że doszło do pożaru busa i motocykla. Podróżujący autem opuścili je o własnych siłach przed przyjazdem służb ratunkowych. Natomiast motocyklista leżał na jezdni w odległości około trzech metrów od płonącego pojazdu, został odciągnięty na bezpieczną odległość dopiero przez przybyłych na miejsce strażaków po ugaszeniu płomieni. Niestety, mężczyzna zmarł. Jak poinformowała sierż. Monika Helińska z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, dokładne przyczyny wypadku będą teraz ustalane w trakcie postępowania.

wypadek-slabomierz-paprotnia-3

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych do wypadku doszło również na drodze krajowej nr 92 w Paprotni (gmina Teresin). Wstępnie ustalono, że 62-letni motorowerzysta, znajdując się na pasie do skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciągnikowi siodłowemu marki renault premium, którym kierował 31-latek z powiatu działdowskiego. W wyniku odniesionych obrażeń kierowca jednośladu zmarł. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora, a także biegły. Mundurowi zabezpieczali ślady, robili oględziny i ustalali świadków zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości kierowcy ciężarowego renault wykazało pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pobrano mu również krew do dalszych, bardziej szczegółowych badań. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Droga krajowa nr 92 przez dłuższy czas była zablokowana, mundurowi wyznaczyli objazdy. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku.

wypadek-slabomierz-paprotnia

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie, Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Mszczonowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Paprotni

Facebooktwitterredditpinterest