Odwiedź zoo i warszawskie lasy bez wychodzenia z domu!

Filmy z egzotycznymi zwierzętami, internetowe lekcje pełne zoologicznych ciekawostek i audycje o miejskich lasach – mieszkańcy mogą poznać bliżej przyrodę pozostając w domu. Materiały dla dzieci i dorosłych publikowane są na profilach warszawskiego zoo i Lasów Miejskich-Warszawa.
Fot. Bliżej natury bez wychodzenia z domu/um.warszawa.pl. Dzięki materiałom edukacyjnym można poznać ciekawostki na temat zwierząt z warszawskiego zoo.

Choć ogród zoologiczny jest zamknięty dla zwiedzających, to pracownicy cały czas opiekują się zwierzętami. Co takiego robią w pracy? Jak się czują podopieczni zoo? Codziennie, o godzinie 14.00 na fanpage’u Warszawskie ZOO publikowane są krótkie filmy opiekunów słoni, hipopotamów, żyraf i innych zwierzaków. Z kolei kilkuminutowe lekcje z zoologicznymi ciekawostkami udostępniane są na profilu ZOO Edukacja – Warszawskie ZOO – co wtorek o godzinie 12.00 dla najmłodszych i co czwartek, o godzinie 12.00 dla dorosłych. Wolontariusze placówki również zamieszczają zagadki dla najmłodszych, a w poniedziałki i piątki o godzinie 9.00 wyjaśniają, jak środowisko naturalne wpływa na wygląd zwierząt – materiały cyklu „Dlaczego tak wyglądam?” dostępne są TUTAJ.

Leśna edukacja
Mieszkańcy mogą się wybrać na wirtualną wycieczkę do Lasu Kabackiego słuchając audycji dostępnej TUTAJ. Można posłuchać także rozmowy o największym zwartym kompleksie leśnym w stolicy, która jest opublikowana TUTAJ. Co jedzą sikory? Czy w stolicy można spotkać zające? Jak wygląda kąpiel błotna dzików? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań o dzikiej przyrodzie w stolicy miłośnicy natury mogą zdobyć oglądając filmy „Z kamerą wśród zwierząt”. Przyrodnicze ciekawostki znajdują się także na fanpage’u Lasów Miejskich-Warszawa. Z kolei dla najmłodszych odwiedzających stołeczne lasy przygotowane zostały „Zasady zachowania w lesie”- to kompendium wiedzy o tym, jak się prawidłowo ubrać do lasu, jak poruszać się po nim bezpiecznie i co można w nim robić, a jakie zachowania są nieodpowiednie.

Trzymaj dystans
Władze stolicy apelują do mieszkańców o rozważne spędzanie czasu poza domem – wspólne spotkania w lesie czy parku, ogniska czy grupowe treningi nie są teraz wskazane. W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa przy plenerowych siłowniach i placach zabaw w stolicy pojawiają się apele o niekorzystanie z obiektów sportowo-rekreacyjnych. Mieszkańcy w czasie epidemii nie powinni organizować ognisk na polach w Lesie Kabackim ani w Lesie Młociny. Niewskazane jest także korzystanie z miejsc do grillowania nad Wisłą czy w parkach. – Unikajmy skupisk ludzi oraz zachowujmy odpowiednią odległość podczas spacerów (min. 1-1,5 m) – apelują urzędnicy z warszawskiego ratusza.

Źródło: um.warszawa.pl

Facebooktwitterredditpinterest