Zupełnie nowa jakość pruszkowskiej komunikacji miejskiej. Klimatyzacja, monitoring, zmienione trasy… A to wszystko za darmo!

Od 1 lipca pruszkowska komunikacja miejska ma zupełnie zmienić dotychczasowe oblicze. W ubiegłym tygodniu urzędnicy ogłosili przetarg na świadczenie usług transportu publicznego w okresie od 1 lipca 2020 r. do 30 czerwca 2024 roku.
Fot. UM Pruszków. Jakość komunikacji w Pruszkowie ma znacznie się poprawić.

Zgodnie z postępowaniem przetargowym, wszystkie autobusy komunikacji miejskiej w Pruszkowie będą wyprodukowane w 2020 roku i klimatyzowane. Ponadto zostaną wyposażone w monitoring, GPS, zapowiedzi głosowe, kasowniki biletów oraz wyświetlacze zewnętrzne i wewnętrzne. Pojazdy będą wyposażone w system zliczania pasażerów, który dostarczy szczegółowych informacji o liczbie osób korzystających z danego autobusu i jego napełnienia. Bilety będzie można kupić w wybranych stacjonarnych punktach sprzedaży, co powinno znacząco skrócić czas postoju na przystankach, ponadto zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii 2, 4, 5 i 6.

Linia 3 zostanie wydłużona do ronda przy ul. Przejazdowej, linia 4 zostanie wydłużona do stacji WKD Pruszków. Uuruchomiona zostanie linia 7 kursująca na trasie PKP Pruszków-WKD Pruszków-Piastów Warszawska (przez ul. Broniewskiego). Linia 2 BIS będzie miała nowy numer 8, a 3 BIS będzie miała nowy numer 9.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Pruszkowa z 30 stycznia 2020 roku pasażerowie posiadający Pruszkowską Kartę Mieszkańca będą upoważnieni do bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ). Pozostali podróżni będą mieli do dyspozycji bilety 90 minutowe w cenie 4 zł – normalny oraz 2 zł ulgowy.

Źródło: UM Pruszków

Facebooktwitterredditpinterest