Chińska uprawa marihuany w Żabiej Woli. 473 krzaki konopi, 377 sadzonek i 2,5 kg suszu [FOTO]

Dzielnicowy z Żabiej Woli odkrył uprawę marihuany. Podczas przeszukania domu zabezpieczonych zostało łącznie 850 krzaków i sadzonek konopi oraz urządzenia i przedmioty do prowadzenia uprawy. Aresztowano trzech obywateli Republiki Chińskiej.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Policjanci zabezpieczyli krzaki konopi, sadzonki w inkubatorach oraz gotowy susz.

Podczas kontroli zachowania mieszkańców w czasie epidemii dzielnicowy z żabiowolskiego posterunku wyczuł na jednej z posesji zapach marihuany. Natychmiast wezwał policjantów z jednostki, aby skontrolować dom, z którego dochodziła charakterystyczna woń i odgłosy wentylatorów. Po wejściu do pomieszczeń funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia. W wielu pokojach znajdowały się krzaki konopi w różnej fazie wzrostu, młode sadzonki oraz puste doniczki po ściętych roślinach i urządzenia służące do prowadzenia domowej uprawy.

uprawa-marihuany-zabia-wola-2

Łącznie w całym pomieszczeniu funkcjonariusze zabezpieczyli 473 krzaki konopi i 377 sadzonek w inkubatorach oraz ponad 2450 gramów gotowego suszu. Podczas interwencji w domu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, a po krótkim czasie jeszcze jedną osobę, która próbowała się ukryć, uciekając przez okno budynku.

uprawa-marihuany-zabia-wola-3

– Zebrane przez policjantów materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie przez prokuratora wszystkim trzem obywatelom Republiki Chińskiej zarzutów uprawiania konopi oraz wytworzenia znacznej ilości środka odurzającego. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował 55-latka, 43-latka i 34-latka na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. sztab. Katarzyna Zych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest