Koronawirus w powiecie pruszkowskim: 12 ofiar, 39 wyleczonych. Co z Dniami Pruszkowa?

Sanepid przedstawił dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu pruszkowskiego związanej z koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie zakażonych jest 117 osób, 120 objęto nadzorem epidemiologicznym.
Fot. UM Pruszków. Ze względu na sytuację epidemiologiczną imprezy plenerowe na razie zostały odwołane.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu pruszkowskiego związana z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19 przedstawia się nastepująco:

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 24.04.2020 r.

liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 208 (ostatnia doba 4)

liczba osób aktualnie objętych izolacją domową: 35

liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym: 120 (ostatnia doba 3)

liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 31 (ostatnia doba 0)

liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 117 (ostatnia doba 0)

liczba ozdrowieńców: 39 (ostatnia doba 1)

liczba zgonów związanych z COVID-19: 12 (ostatnia doba 1).

Tymczasem mieszkańcy dopytują, co z tegorocznymi imprezami plenerowymi. Zmęczeni izolacją i ograniczeniami, z niecierpliwością czekają np. na Dni Pruszkowa. Niestety, nie mamy dla nich dobrych wieści. – W związku z przedłużającą się pandemią wirusa COVID-19 i wprowadzonymi ograniczeniami, zmuszeni zostaliśmy do odstąpienia od realizacji podpisanych umów, związanych z XXII Dniami Pruszkowa. W tym trudnym czasie musimy przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców – poinformowali urzędnicy z pruszkowskiego magistratu.

A tegoroczne święto miasta zapowiadało się naprawdę interesująco. Rozpoczęcie było zaplanowane już na piątek, 29 maja, a tym samym wydarzenie miało trwać trzy, a nie tak jak dotychczas, dwa dni. Imprezy miały rozpocząć się od Night Skatingu i dyskoteki plenerowej poprowadzonej przez duet DJ Kalwi&Remi. Na sobotę zaplanowano koncerty Lady Pank, Majki Jeżowskiej i Macieja Maleńczuka. W niedzielę, w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, były przewidziane atrakcje dla najmłodszych mieszkańców.

– Odwołanie koncertów oraz pozostałych atrakcji, które miały się odbyć na terenie całego miasta, nie oznacza, że całkowicie rezygnujemy z organizacji Dni Pruszkowa. Mimo trudnej sytuacji postaramy się, aby weekend 29-31 maja 2020 był wyjątkowy i pełen atrakcji, które będziemy mogli bezpiecznie zrealizować. Już wkrótce poinformujemy o szczegółach XXII Dni Pruszkowa – zapewnili przedstawiciele władz miasta.

Źródło: PSSE Pruszków, UM Pruszków

Facebooktwitterredditpinterest