Koronawirus w powiecie warszawskim zachodnim: pierwszy zgon, pięć osób wyleczonych. Mieszkaniec Kampinosu nie przestrzegał zasad kwarantanny, trafił do więzienia

Sanepid przedstawił dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu warszawskiego zachodniego związanej z koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie zakażone są 34 osoby, 145 poddano kwarantannie domowej.
Fot. KPP Stare Babice. Policjanci ubrani w specjalne kombinezony zatrzymali w Lesznie 44-letniego mężczyznę, który nie poddał się obowiązkowej kwarantanie.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu warszawskiego zachodniego związana z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19 przedstawia się nastepująco:

Stan na dzień 15 kwietnia 2020 godzina 13.00.

Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 145 (ostatnia doba 34)

Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym: 444 (ostatnia doba 12)

Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 3

Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 34 (ostatnia doba 1)

liczba ozdrowieńców: 5 (ostatnia doba 3)

liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 1.

Tymczasem mundurowi z komendy w Starych Babicach poinformowali o dużej nieodpowiedzialności mieszkańca gminy Kampinos, który trzy dni wcześniej przekroczył granicę kraju i nie poddał się obowiązkowej kwarantannie pod adresem deklarowanym w oświadczeniu. Dopiero wezwani na miejsce interwencji w Lesznie funkcjonariusze ustalili, że 44-latek przebywał właśnie tam, gdzie spożywał alkohol. – Policjanci wiedzieli też, że mężczyzna był poszukiwany przez sąd, który wydał nakaz doprowadzenia go do aresztu śledczego oraz przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach poidinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. Mundurowi ubrani w specjalne kombinezony zatrzymali 44-latka. Teraz najbliższe 165 dni spędzi w więzieniu. Odpowie również za nieprzestrzeganie zasad obowiązkowej kwarantanny.

Źródło: PSSE Ożarów Mazowiecki, KPP Stare Babice

Facebooktwitterredditpinterest