Pasażer z narkotykami, kierowca poszukiwany

Podczas kontroli jednego z aut grodziscy kryminalni odkryli ponad 38 gramów marihuany, które pasażer próbował ukryć. Dodatkowo okazało się, że kierowca samochodu jest poszukiwany.
Fot. ilustracyjne. Rexmedlen/pixabay.com. Policjanci zabezpieczyli u jednego z mężczyzn torbę z marihuaną.

W trakcie swoich działań grodziscy kryminalni uzyskali informację o możliwym przewożeniu narkotyków w samochodzie. Natychmiast ustalili szczegóły i przystąpili do jej sprawdzenia. Na jednej z ulic Grodziska zatrzymali toyotę. Zanim policjanci podeszli do auta, zauważyli pasażera, wyrzucającego coś na zewnątrz. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli foliową torbę z zawartością suszu roślinnego. Następnie sprawdzili dwóch mężczyzn podróżujących samochodem. Podczas kontroli kierowcy okazało się, że jest on poszukiwany przez prokuraturę. Obaj 37-latkowie trafili do grodziskiej komendy.

– Wykonane czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły, że zabezpieczona torba z marihuaną należała do pasażera auta. Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania kryminalni znaleźli dodatkowo torebkę z porcją amfetaminy – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. sztab. Katarzyna Zych. 37-latek usłyszał zarzuty posiadania ponad 38 gramów środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet trzy lat pozbawienia wolności. Natomiast poszukiwany kierowca będzie musiał odbyć przymusową wizytę na policji.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest