Policjanci uratowali 81-letnią kobietę z płonącego mieszkania. Dostaną nagrody!

Policjanci z pruszkowskiej patrolówki uratowali 81-letnią kobietę, w której mieszkaniu wybuchł pożar. Funkcjonariusze bez zawahania, przy pomocy busa i pożyczonej drabiny, ściągnęli starszą panią wołającą o pomoc na balkonie pierwszego piętra kamienicy.
Fot. KPP Pruszków. Policjanci weszli na dach busa i przy pomocy drabiny ściągnęli 81-letnią kobietę z balkonu.

Marek Gugała i Aleksander Korporowicz to policjanci z Pruszkowa, którzy na co dzień pełnią służbę w patrolu. Kilkanaście dni temu, gdy poruszali się ul. Warsztatową, zauważyli kłęby dymu, wydobywające się z kamienicy na ul. Narodowej. Błyskawicznie pojawili się na miejscu.

Policjanci zobaczyli dym i stojącą na balkonie pierwszego piętra kobietę, która wołała o pomoc. Bez wahania podjęli akcję ratunkową. Wejście przez klatkę schodową nie było możliwe, z powodu dużego zadymienia. Mundurowi zobaczyli przejeżdżającego busa, zatrzymali go i poprosili kierowcę, aby podjechał pod balkon. Od sąsiadów wzięli drabinę.

– Marek z Olkiem weszli na dach busa i przy pomocy drabiny ściągnęli 81-letnią kobietę z balkonu. Piętro wyżej znajdowała się jeszcze jedna kobieta w wieku 90 lat. Została ona ewakuowana przez straż pożarną. Obie kobiety były przytomne i zostały przewiezione do szpitala na obserwację – opisała akcję ratunkową rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie podkom. Karolina Kańka. I dodała: Pomagamy i chronimy, to nie tylko motto naszej służby! Każdego dnia jesteśmy gotowi nieść pomoc ludziom w potrzebie. Jesteśmy dumni, że tacy policjanci jak sierż. szt. Marek Gugała i post. Aleksdander Korporowicz są wśród nas.

Postawę pruszkowskich funkcjonariuszy docenił komendant stołeczny policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, który postanowił przyznać im nagrody.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwitterredditpinterest