Warszawa pięknie podziękowała pracownikom służby zdrowia

Z okazji przypadającego na 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia most Śląsko-Dąbrowski oraz Pałac Kultury i Nauki będą zostały podświetlone na niebiesko. W ten sposób Warszawa symbolicznie dziękuje wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich walkę z epidemią koronawirusa.
Fot. R. Motyl/um.warszawa.pl. Most Śląsko-Dąbrowski na dwie noce zmieni kolor.

– Most Śląsko-Dąbrowski oraz Pałac Kultury będą iluminowane na niebiesko, czyli na kolor Światowej Organizacji Zdrowia. W ten symboliczny sposób chcemy podziękować lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i wszystkim, którzy w tym wyjątkowo trudnym czasie obchodzić będą Dzień Pracownika Służby Zdrowia – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Od zmierzchu do świtu na niebiesko podświetlone będą most Śląsko-Dąbrowski oraz Pałac Kultury i Nauki. Tak będzie w nocy z poniedziałku na wtorek (6/7 kwietnia) i z wtorku na środę (7/8 kwietnia).

7 kwietnia jest obchodzony Dzień Pracownika Służb Zdrowia i Światowy Dzień Zdrowia, upamiętniające rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 r. Ich celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Źródło: um.warszawa.pl

Facebooktwitterredditpinterest