Zabójstwo pod Grodziskiem

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali osobę podejrzaną o dokonanie zabójstwa. 29-latek usłyszał w prokuraturze zarzut popełnienia tego czynu z użyciem noża.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Działania grodziskich policjantów rozpoczęły się natychmiast po telefonicznej informacji o awanturze na jednej z posesji w gminie Baranów. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, leżącego przed domem. Niestety, lekarz stwierdził zgon 46-latka. Zadaniem policjantów było ustalenie okoliczności i przyczyn śmierci mężczyzny. Szybko podjęte przez funkcjonariuszy czynności wskazywały na to, że w tragicznym zdarzeniu mógł brać udział 29-latek. Chwilę później nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany.

– Ujawnione przez policjantów ślady i wykonane czynności pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu 29-latkowi przez prokuratora zarzutu zabójstwa z użyciem noża. Decyzją Sądu Rejonowego w Żyrardowie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. sztab. Katarzyna Zych. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą 25 lat lub nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest