Plac Jana Pawła II w nowej odsłonie [FOTO]

Na placu Jana Pawła II w Żyrardowie zakończyły się prace mające na celu zagospodarowanie zielenią miejsca będącego wizytówką miasta. Projekt zakładał podkreślenie reprezentacyjnej funkcji placu i przywrócenie jego charakteru z okresu międzywojennego.
Fot. UM Żyrardów. Teraz plac Jana Pawła II można uznać za wizytówkę miasta z prawdziwego zdarzenia.

Symetrycznie wytyczone rabaty wypełniono wieloma gatunkami krzewów i bylin, w odcieniach fioletu, różu i bieli. Niebawem zakwitną fioletowe i różowe szałwie, potem różowe róże, a jesienią zaczerwieni się kalina koralowa. Został założony nowy trawnik z rolki i posadzono kilka tysięcy krokusów, które zakwitły wczesną wiosną.

W kolejnym etapie prac wymieniono betonowe donice na drewniane i posadzono w nich śliwy wiśniowe naprzemiennie z formowanymi w stożek cisami. W istniejących oraz nowo wytyczonych rabatach również pojawiły formowane cisy, a także różane rabaty, szałwie, grupy krzewów kaliny koralowej oraz nowe żywopłoty. Ponadto wymieniono ławki oraz kosze na śmieci.

Zagospodarowanie zielenią placu Jana Pawła II to jedno z wielu zadań realizowanych w ramach projektu „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zieleni w mieście Żyrardowie”.

Źródło: UM Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest