Otwarcie supernowoczesnego Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu już za kilka dni [CENNIK]

Na środę, 29 lipca zaplanowano otwarcie Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu. Znajdą się tu przede wszystkim baseny, ale również strefa spa, kręgielnia, strzelnica i wiele innych atrakcji.
Fot. Alstal. Budowa błońskiego kompleksu pochłonęła ponad 60 mln zł.

Do tej pory mieszkańcy Błonia, którzy chcieli skorzystać z basenu, musieli wybrać się do Ożarowa Mazowieckiego, Grodziska czy Warszawy. Teraz wreszcie doczekali się pływalni w swojej miejscowości. Kryty basen powstał w kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Grodziskiej. Strefa przeznaczona dla pływaków to basen sportowy z sześcioma torami o długości 25 m oraz basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 530 mkw. W tej części znajdziemy wodny plac zabaw dla dzieci oraz wanny z hydromasażem. Wiele rozrywki zapewnią dwie zjeżdżalnie o łącznej długości prawie stu metrów. Powstały tu również sauny, łaźnie, kriokomora i pomieszczenia przeznaczone do odnowy biologicznej. Na poziomie -1 znalazła się kręgielnia i strzelnica. Mieszkańcy Błonia będą mogli korzystać również z hali sportowej z widownią na 500 osób, boisk do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej oraz kortów do squasha. W Centrum Sportu i Rekreacji znajdzie się też siłownia, sala do ćwiczeń sztuk walki oraz innych zajęć ruchowych. Nie zabraknie sali konferencyjnej. Wokół budynku zaprojektowano rekreacyjną strefę zieleni i parking na około 150 miejsc.

Obiekt miał zostać oddany do użytku mieszkańców w ubiegłym roku, jednak prace nieco się przedłużyły. Pierwsi miłośny sportu będą mogli skorzystać z nowego kompleksu już w najbliższą środę, 29 lipca. Centrum zostanie otwarte o godzinie 8.00.

Nowy kompleks mieści się w Błoniu przy ul. Grodziskiej, między tzw. Parkiem Włoskim a parkiem Bajka. Jego budowa pochłonęła ponad 60 mln zł. Gminie udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 5,5 mln zł.

Fot. Centrum Sportu Błonie

Facebooktwitterredditpinterest