Dramat w Lesznie. 14-letnia dziewczynka popełniła samobójstwo [FOTO]

14-letnia mieszkanka Leszna podjęła próbę samobójczą, niestety udaną. Mimo szybkiej interwencji służb, nie udało się jej uratować.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Lesznie. Na miejscu lądował helikopter LPR.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przy ul. Tuwima w Lesznie. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o tym, że w jednym z bloków 14-letnia dziewczynka próbowała popełnić samobójstwo poprzez powieszenie. Na miejsce natychmiast udały się załogi policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, wezwano również helikopter LPR. Ratownicy podjęli próbę reanimacji nastolatki, niestety bezskuteczną. Szczegółowe przyczyny zdarzenia ustala policja.

Przypomnijmy, że to kolejne tak dramatyczne zdarzenie w naszym regionie, w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W lutym, w Skierniewicach, 13-letni chłopiec najprawdopodobniej popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę (https://zachodniemazowsze.info/2020/02/13-letni-chlopiec-popelnil-samobojstwo-strzelil-glowe-broni).

Każdy, kto zmaga się z depresją, ma myśli samobójcze, powinien skorzystać z fachowej pomocy np. telefonując pod numer 116 111 – to telefon zaufania dla dzieci i młodzieży fundacji Dajemy dzieciom siłę. Można również skorzystać z pomocy Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego tel. 800 70 2222, https://liniawsparcia.pl/.

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Lesznie

Facebooktwitterredditpinterest