Koronawirus w powiecie warszawskim zachodnim: zakażeni wójtowie Leszna i Starych Babic. Zachorowania w błońskich i ożarowskich szkołach

Sanepid przedstawił dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu warszawskiego zachodniego związanej z koronawirusem SARS-CoV-2. Do tej pory zmarły trzy osoby, 195 wyzdrowiało.
Fot. alexandra_koch/pixabay.com. Przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono m.in. w szkołach w Błoniu i Ożarowie Mazowieckim.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu warszawskiego zachodniego związana z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19 przedstawia się nastepująco:

Stan na 9 października 2020, godzina 13.00:

Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 877 (ostatnia doba 139)

liczba osób aktualnie objętych izolacją domową: 72 (ostatnia doba 12)

liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0

liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym: 16 (ostatnia doba 2)

liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 8 (ostatnia doba 2)

liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 267 (ostatnia doba 14)

liczba zgonów związanych z COVID-19: 3 (ostatnia doba 0)

liczba ozdrowieńców: 195 (ostatnia doba 1).

Wśród osób zakażonych koronawirusem na terenie powiatu warszawskiego zachodniego znalazł się m.in. wójt Leszna Grzegorz Banaszkiewicz. W związku z tym, w urzędzie gminy zrezygnowano z bezpośredniej obsługi interesantów, a wszyscy pracownicy mają zostać poddani testom.

Zachorował również wójt Starych Babic Sławomir Sumka. – Dziś otrzymałem wynik testu na obecność koronawirusa SARS-COV-2, niestety pozytywny. Ponieważ od kilku dni czułem się nienajlepiej, poddałem się samoizolacji, a razem z rodziną wykonaliśmy testy molekularne. Rezultat już znacie. Takie sytuacje miały miejsce i będą mieć, jak sami obserwujemy, coraz częściej. Niemniej starajmy się normalnie funkcjonować, pracować i żyć. Czuję się dobrze, przez dziesięć dni pozostaję w izolacji (…). Z domu kontynuuję pracę zdalną. Dbajcie o siebie i swoich bliskich – zaapelował na Facebooku Sławomir Sumka.

Ograniczenia w pracy urzędu miejskiego (oraz w Zakładzie Usług Komunalnych) wprowadzono w Błoniu. W tej miejscowości stwierdzono 15 przypadków zakażenia koronawirusem m.in. w szkołach podstawowych nr 2 i 4, 133 osoby przebywają na kwarantannie. Kolejny przypadek zakażenia stwierdzono również u nauczyciela w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ożarowie Mazowieckim (więcej na temat zakażeń w ożarowskich placówkach oświatowych można przeczytać TUTAJ).

Facebooktwitterredditpinterest