Już 30 ofiar koronawirusa w powiecie warszawskim zachodnim, ponad 2100 przypadków zakażeń! Na covid-19 zmarł znany i lubiany ksiądz

Sanepid przedstawił dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu warszawskiego zachodniego związanej z koronawirusem SARS-CoV-2. Do tej pory zmarło 30 osób, 794 chorych wyzdrowiało.
Fot. UG Kampinos. Z powodu śmierci lubianego księdza proboszcza społeczność Kampinosu jest pogrążona w żałobie.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu warszawskiego zachodniego związana z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na covid-19 przedstawia się nastepująco:

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 17 listopada 2020 r.

liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 1467 (ostatnia doba 73)

liczba osób aktualnie objętych izolacją domową: 1353 (ostatnia doba 142)

liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym: 0

liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia covid-19: 33 (ostatnia doba 9)

liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 2184 (ostatnia doba 151)

liczba zgonów związanych z covid-19: 30 (ostatnia doba 4)

liczba ozdrowieńców: 794 (ostatnia doba 72).

Pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania w powiecie odnotowano u 49-letniej kobiety. Chorzy na covid-19 to kobiety i mężczyźni w różnym wieku, w tym dwoje dzieci. Znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalu w Warszawie. Ze względu na dobry stan zdrowia duża część chorych przebywa w izolacji w domach. Wszystkie zakażone osoby są monitorowane przez lekarzy i

służby sanitarne. Potwierdzone zachorowania są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych lub zawodowych.

Z powodu covid-19 kilka dni temu zmarł proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny w Kampinosie ks. Jan Franciszek Sudoł. Urodził się 23 czerwca 1958 r. w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1984 r. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela z rąk kardynała Józefa Glempa. W tym samym roku kończył studia z teologii w zakresie pedagogiki chrześcijańskiej na Akademickim Studium Teologii Katolickiej. Był wikariuszem w parafiach: Maków (diecezja łowicka), Pruszków-Żbików, św. Jana Kantego na Sadach Żoliborskich, parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pyrach oraz ponownie w parafii św. Jana Kantego. Od 2007 r. był proboszczem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kampinosie. Był cenionym, lubianym, uśmiechniętym księdzem. Jak poinformował serwis gosc.pl, był też znany z zamiłowania do papug, hodował je na plebanii od wielu lat. Zmarł 12 listopada 2020 r. z powodu zakażenia koronawirusem.

Źródło: PSSE Ożarów Mazowiecki, UG Kampinos

Facebooktwitterredditpinterest