Czy warto kupić komputer Apple? [MAT. PARTNERA]

Laptopy MacBook podobnie jak smartfony iPhone mają swoich zagorzałych zwolenników, którzy zgodnie twierdzą, iż kto raz kupi sprzęt z logiem nadgryzionego jabłka, nigdy nie zmieni go na inny. Z drugiej strony nie brakuje Apple sceptyków, którzy uważają, że komputery MacBook swoją popularność zawdzięczają marketingowi, a nie jakości samego urządzenia. Prawda jak zwykle leży pewnie gdzieś pośrodku. W poniższym tekście spróbujemy przyjrzeć się zaletom komputerów od Apple. Zapraszamy do lektury.
Fot. mat. partnera. MacBook to lekki laptop wyróżniający się długim czasem pracy baterii.

Co przemawia za wyborem komputera MacBook?

Do głównych zalet komputerów Apple od lat zalicza się niezmiennie: atrakcyjny wygląd, niską wagę, szybkość działania i długi czas pracy na baterii. O ile sam wygląd jest kwestią gustu, o tyle z pozostałymi zaletami trudno polemizować. Niska waga i wydajna bateria to niezbędnik dla kogoś, kto dużo się przemieszcza a komputer jest jego głównym narzędziem pracy. MacBook słynie również z doskonałej jakości ekranów Retina, których rozdzielczość sięga 2560 x 1600 px, zapewniając niespotykaną gdzie indziej szczegółowość i nasycenie obrazu.
Co poza tym? Urządzenie Apple mają własny system operacyjny OS X, który mocno różni się od Windowsa stosowanego w klasycznych komputerach i laptopach. OS X uchodzi za system niezwykle wydajny, intuicyjny i bezpieczny. Aktualną ofertę komputerów od Apple można sprawdzić na stronie https://www.morele.net/kategoria/laptopy-31/,,,,,496,,,0,,,,/1/

MacBook to tylko jeden z elementów ekosystemu Apple

Przy wyborze laptopa od Apple należy pamiętać, że może on zostać połączony z innymi urządzeniami od Apple. iPhone, iPad, zegarki Apple Watch, wszystkie one można zintegrować z Macbookiem ułatwiając sobie pracę oraz przepływ plików pomiędzy urządzeniami. Dla pewnej grupy klientów może to być silny argument za wyborem właśnie produktów Apple.

Komputery Macbook są drogie

To bardzo często podnoszony argument zwłaszcza przez osoby, które nie miały wcześniej styczności z laptopami typu MacBook. Pytanie czy słuszny? Po pierwsze samo stwierdzenie, że coś jest drogie jest dość ogólne. W wielu branżach znajdziemy produkty, które, pomimo że są uważane za drogie znajdują mnóstwo klientów. Dzieje się tak, chociażby dlatego, iż na rynku istnieje zawsze grupa klientów gotowa wydać na coś więcej, aby móc poczuć pewnego rodzaju przynależność do grupy. Gdyby było inaczej, nie mieliśmy na ulicach tylu aut klasy premium.
Po drugie, cena w dużym stopniu jest uzasadniona wartością użytkową. MacBook jest niespotykanie lekki i ma doskonałą baterię, co dla wielu osób z pewnością warte jest dodatkowych kilkuset złotych więcej. Każdy z nas wie, jak frustrująca jest praca na komputerze, jeśli wciąż spoglądamy na stan baterii.

Podsumowując: MacBook ma swoje niewątpliwe zalety. Nie jest komputerem dla wszystkich nie tylko ze względu na cenę, ale ze względu na oczekiwania wobec komputera. Jeśli nie zależy nam na lekkości i długim czasie pracy na baterii, nie musimy sięgać po sprzęt Apple. Nie zapominajmy jednak, że zawsze można go nabyć na raty lub w leasing, a wówczas odpada jedna z głównych obiekcji w postaci ceny za urządzenie.

Facebooktwitterredditpinterest