Mieszkania w Warszawie czekają na najemców. 2805 zł za mkw!

Tylko 2805 zł będzie kosztować 1 mkw. nowego mieszkania w budynkach przy ul. Pełczyńskiego. Inwestycję realizuje spółka miejska TBS Północ.
Fot. um.warszawa.pl. Bloki powstaną przy ul. Pełczyńskiego na Bemowie.

To kolejna inwestycja mieszkaniowa w systemie TBS, która jest realizowana w Warszawie. Niedawno oddano w ten sposób 215 mieszkań przy ul. Radzymińskiej 123-125 oraz prawie 100 lokali mieszkalnych przy ul. Skaryszewskiej 3 i Łomżyńskiej 26.

Trzy budynki od czterech do ośmiu pięter

W trzech budynkach zaprojektowano łącznie 235 lokali mieszkalnych i dwa użytkowe. Znajdzie się tu łącznie 148 miejsc postojowych w garażu podziemnym i 28 miejsc postojowych naziemnych.

Każdy z budynków A, B i C ma kształt prostokąta o zmiennej liczbie kondygnacji – od czterech do ośmiu pięter. Najwyższe kondygnacje zaprojektowane są w budynku A od strony ul. gen Pełczyńskiego oraz w budynku C od strony trasy S8.

Mieszkania będą wykończone – na podłogach znajdą się panele oraz gres, a w kuchni oraz łazience zostanie ułożona glazura. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie kuchnia elektryczna z piekarnikiem wraz ze zlewozmywakiem, a także wanna lub brodzik, umywalka i misa ustępowa.

Dobrze skomunikowana z bogatą infrastrukturą

Inwestycja, której budowa ruszy w pierwszym kwartale tego roku, powstanie w bardzo dobrze skomunikowanej okolicy. W pobliżu znajduje się trasa szybkiego ruchu S8, pętla autobusowa i tramwajowa Osiedle Górczewska oraz dwie stacje II linii metra (Powstańców Śląskich i Lazurowa), które zostaną wybudowane w najbliższych latach.

W okolicy inwestycji znajduje się również bogata infrastruktura społeczna, z usługami w zakresie oświaty i nauki, kultury, opieki społecznej oraz służby zdrowia. Kilka minut spacerem od bloków swoją siedzibę ma Urząd Dzielnicy Bemowo, a w sąsiedztwie są zlokalizowane centra i pasaże handlowe. W pobliżu znajdują się tereny rekreacyjne: Las Bemowski, Forty Bema, park Górczewska, Kampinos.

Atrakcyjna cena

Osoby zainteresowane najmem mieszkania są zobowiązane do złożenia wniosku o zawarcie umowy partycypacji i umowy najmu. Procentowy udział partycypacji w kosztach budowy lokalu jest ustalony na 30 proc. kosztu budowy mkw. powierzchni lokalu, który wynosi 9350 zł. Przyszły najemca będzie zobowiązany do wpłaty kaucji zabezpieczającej w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu oraz partycypacji (2805 zł za mkw. x liczba metrów lokalu).

Wnioski są przyjmowane do 1 marca 2021 roku. Zakończenie budowy zaplanowano za dwa lata.

TBS Północ

Działająca od 2001 roku miejska spółka TBS Północ buduje mieszkania na terenie Warszawy dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na lokum na wolnym rynku. Lokale są przeznaczone dla osób o średnich dochodach i z tego powodu czynsz takiego mieszkania jest umiarkowany. TBS Północ obecnie zarządza 1526 mieszkaniami zlokalizowanymi na Bemowie, Bielanach, Pradze-Północ, Targówku oraz Woli. Więcej informacji o naborze jest dostępnych TUTAJ.

Źródło: um.warszawa.pl

Facebooktwitterredditpinterest