Znów próba włamania w Starych Babicach. Złodziej chciał wejść do domu przez balkon

Szybka reakcja policjantów pozwoliła na zatrzymanie na gorącym uczynku mężczyzny, który próbował włamać się do jednego z domów na terenie gminy Stare Babice. Złodziej chciał dostać się do środka przez balkon.
Fot. Policja Mazowiecka. W Starych Babicach złodzieje wciąż nie próżnują.

Na terenie gminy Stare Babice regularnie dochodziło do włamań do domów (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ). Kilka dni temu dyżurny miejscowej komendy znów otrzymał podobne zgłoszenie. Jedna z mieszkanek zauważyła na balkonie mężczyznę, który próbował dostać się do domu. Na miejsce natychmiast udał się dzielnicowy oraz policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

– Na widok umundurowanego policjanta, którego zauważył przez szybę, mężczyzna chciał ratować się ucieczką. Chwilę później był już w rękach funkcjonariuszy. 59-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Usłyszał zarzut usiłowania włamania – poinformowała rzeczniczka prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Za popełnienie tego przestępstwa Kodeks karny przewiduje karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest