Morderstwo w Żabiej Woli. Obywatel Ukrainy zabił współlokatora

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce kilka dni temu na terenie jednego z hosteli. Podczas awantury między dwoma mężczyznami doszło do śmiertelnego zranienia nożem jednego z nich.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Grodziscy policjanci przez kilka dni prowadzili czynności i ustalenia w sprawie.

W nocy 29 stycznia grodziscy policjanci zostali wezwani do jednego z hosteli w gminie Żabia Wola, gdzie miało dojść do awantury pomiędzy mieszkańcami. Na miejscu okazało się, że w jednym z pomieszczeń leży nieprzytomny mężczyzna z krwawiącymi ranami w okolicy klatki piersiowej. Wezwany natychmiast zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 42-latka. W innym pokoju policjanci zastali drugiego z mężczyzn, który brał udział w zdarzeniu. 52-latek z widocznymi ranami na ciele potrzebował pomocy medycznej i trafił do szpitala.

Grodziscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żyradowie przez kilka dni prowadzili czynności i ustalenia w tej sprawie. – Z zebranych materiałów wynikało, że przebywający w szpitalu mężczyzna podczas kłótni mógł doprowadzić do śmiertelnego ugodzenia kolegi nożem. Gdy tylko stan zdrowia podejrzanego pozwolił na wykonanie czynności z jego udziałem, 52-latek został przesłuchany. Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut zabójstwa – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. sztab. Katarzyna Zych.

Sąd zdecydował tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Karę odbędzie w warunkach szpitalnych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest