Nowe rondo w Żyrardowie

Prezydent Żyrardowa podpisał umowę na realizację inwestycji, która usprawni komunikację w rejonie skrzyżowania ul. Skrowaczewskiego, Kapitana Pałaca i Izy Zielińskiej. Dzięki temu ma się poprawić bezpieczeństwo kierowców.
Fot. UM Żyrardów. Dzięki podpisanej umowie, niebezpieczne skrzyżowanie zostanie przebudowane na rondo.

Podpisana kilka dni temu umowa dotyczy przebudowy ul. Skrowaczewskiego i ul. kapitana Pałaca na odcinku od projektowanej zatoki autobusowej do skrzyżowania z ul. F.de Girarda, wraz z przebudową skrzyżowania ul. Skrowaczewskiego, Kapitana Pałaca i Izy Zielińskiej na rondo. Wykonawcą zadania jest firma Mabau sp. z o. o. sp.k.

W ramach inwestycji zostaną wybudowane miejsca postojowe wzdłuż ul. Skrowaczewskiego, przebudowane ścieżki rowerowe, chodnik, zjazdy do posesji, zbudowane zatoki autobusowe, przebudowana kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa i elektroenergetyczna, oświetlenie oraz sieci monitoringu miejskiego. Wartość robót wynosi 3.399.999,21 zł.

Inwestycja jest realizowana z udziałem środków zewnętrznych w wysokości prawie 90 proc. jej wartości, w ramach projektu: „Zielone płuca Mazowsza – rozwój mobilności miejskiej w gminach południowo-zachodniej części województwa” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: UM Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest