Koronawirus w powiecie żyrardowskim. 8 przypadków śmiertelnych, prezydent zwołał sztab kryzysowy

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w powiecie żyrardowskim. Osiem osób zmarło, ponad 900 przebywa na kwarantannie.
Fot. UM Żyrardów. Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski zwołał posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu żyrardowskiego związana z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na covid-19 przedstawia się nastepująco:

Stan na 12 marca 2021 r., godzina 10.30

Liczba zakażonych: 53
Liczba zakażonych na 10 tys. Mieszkańców: 7,010000

Liczba przypadków śmiertelnych: 8:

choroby współistniejące wraz z covid-19: 0
wyłącznie z powodu covid: 8

Liczba osób objętych kwarantanną: 908
Liczba wykonanych testów: 167
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 68.

W związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zwołał w piątek, 12 marca posiedzenie miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego.

Podczas spotkania omówiono obecną sytuację epidemiczną, przeanalizowano dokładnie rządowe wytyczne i ustalono strategię działania miejskich służb i instytucji.

– W chwili obecnej nie ma zagrożenia dla funkcjonowania urzędu miasta – podkreślił prezydent. – Będziemy obsługiwać mieszkańców na zasadach obowiązujących już od dłuższego czasu. Uwzględniają one reżim sanitarny i ograniczenia w poruszaniu się po urzędzie, zapewniając możliwość załatwienia spraw w Biurze Obsługi Klienta. W tym miejscu pragnę podziękować mieszkańcom za wyrozumiałość i stosowanie się do wytycznych w tych trudnych dla nas wszystkich warunkach – dodał Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

W sprawach wymagających wizyty w urzędzie miasta, do dyspozycji petentów są:
– Biuro Obsługi Klienta, w tym kasa urzędu (wejście do kasy od ul. 1 Maja),
– Wydział Działalności Gospodarczej,
– Wydział Gospodarki Mieszkaniowej,
– Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich (wszystkich formalności można dopełnić w Biurze Obsługi Klienta lub w pokoju nr 10, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty).

Pozostałe wydziały są dostępne dla klientów po wcześniejszym kontakcie telefonicznym

Miejskie placówki i instytucje:

Aqua Żyrardów Od 15 marca – pływalnia będzie nieczynna.
Pozostałe obiekty tj.: hala sportowa, boisko, hotel – nieczynne dla osób korzystających indywidualnie.

Szkoły

Zajęcia dla klas I-III będą prowadzone hybrydowo, tzn. naprzemiennie. Starsi uczniowie będą uczyć się na dotychczasowych zasadach. Utrzymane są również zasady pracy przedszkoli.

Centrum Kultury i kino Len

Od 15 marca funkcjonowanie kina Len oraz Centrum Kultury w Żyrardowie zostaje zawieszone. Wydarzenia kulturalne będą odbywać się online.

Biblioteka

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żyrardowie zostaje zamknięta dla czytelników od 15 do 26 marca. Można korzystać z zasobów dostępnych w bibliotece cyfrowej POLONA.PL.

Facebooktwitterredditpinterest