Koronawirus w Warszawie: ponad 17 tys. osób na kwarantannie. Mężczyzna z pozytywnym wynikiem testu uciekł z izolatorium!

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w Warszawie. Ponad 17 tys. osób przebywa na kwarantannie, wykonano ponad 5,3 tys. testów.
Fot. Komenda Stołeczna Policji Warszawa. 43-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty sprowadzenia powszechnego niebezpieczeństwa dla życia wielu osób i został aresztowany.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie Warszawy związana z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na covid-19 przedstawia się następująco:

Liczba zakażonych: 1020
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 5,69

Liczba przypadków śmiertelnych: 37

choroby współistniejące wraz z covid-19: 37
wyłącznie z powodu covid: 0

Liczba osób objętych kwarantanną: 17576
Liczba wykonanych testów: 5326
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 1119

Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia z dnia 14.04.2021, godzina 10.30.

Tymczasem stołeczni policjanci musieli interweniować wobec 43-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przyleciał do Polski z Kijowa i mając świadomość, że uzyskał dodatni wynik na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 uciekł z izolatorium, do którego został skierowany na przez służby medyczne Lotniska Chopina w Warszawie. Obywatel Ukrainy od początku sprawiał problemy: awanturował się, próbował uciekać, aż wreszcie bez wiedzy personelu oddalił się z izolatorium. Jak ustalili policjanci, mężczyzna pojechał taksówką do wynajętego mieszkania, a później wybrał się na zakupy do pobliskiego kiosku. W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze odnaleźli go i przywieźli do komendy przy ul. Malczewskiego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. 43-latek już usłyszał prokuratorskie zarzuty sprowadzenia powszechnego niebezpieczeństwa dla życia wielu osób i został aresztowany na miesiąc.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest