Śmiertelny wypadek na krajowej „pięćdziesiątce”. Nie żyje 23-letni mężczyzna [FOTO]

Na drodze krajowej nr 50 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 23-letni mężczyzna. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.
Fot. KPP Żyrardów. Kierowca osobowego opla zjechał na przeciwległy pas i uderzył w samochód ciężarowy.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 marca, przed godziną 13.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na odcinku drogi krajowej nr 50 między Guzowem a Wiskitkami auto marki opel, którym kierował 23-latek, zjechało na przeciwległy pas i uderzyło w samochód ciężarowy. Młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają teraz śledczy i prokurator.

– Z uwagi na zmienną aurę warto przypomnieć sobie zasady bezpiecznego podróżowania i pamiętać, że przy zmianie warunków na drodze należy zmniejszyć prędkość, zmienić technikę jazdy i utrzymywać bezpieczną odległość od poprzedzających samochodów, czyli utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie sierż. Monika Michalczyk.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest